Wybielanie zębów metodą Beyond

co to i jak to działa?

Akcelerator Beyond®

to profesjonalne, gabinetowe urządzenie do wybielania zębów dający znakomite rezultaty wybielania w czasie krótszym niż inne metody wybielania. Lampa Beyond wydziela niższą temperaturę niż podobne produkty dzięki użyciu najnowszej techniki optycznej, dzięki czemu nie ma podrażnienia nerwów. System Beyond oferuje klientom prosty, bezpieczny i niezawodny sposób na przywrócenie zębom ich naturalnej bieli w czasie od 30 do 45 minut.  Efekt jest zatem natychmiastowy. Renomowany system BEYOND, natychmiastowo wybiela od 5 do 14 odcieni w trakcie jednej wizyty (wg skali VITA), pozostawiając zęby bielsze i bardziej błyszczące niż inne, podobne rozwiązania. Jego efekty są o 30 procent lepsze niż przy skorzystaniu z innych metod wybielania.

Pytania i odpowiedzi

czyli jak to na prawdę działa 

Czy zęby można wybielić raz na zawsze?

Nie można. Przeprowadzony profesjonalny zabieg wybielania pozwala na uzyskanie satysfakcjonującej pacjentów zmiany barwy zębów o kilka odcieni. Barwa zębów ulega stabilizacji po około dwóch tygodniach od zakończenia zabiegu wybielania

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Ze względu na strukturalną budowę zęba, po zabiegu kolor zębów może być nierównomierny, a w niektórych miejscach mogą być widoczne białe plamy. Jest to efekt odwodnienia i minie w przeciągu kilku godzin od zabiegu. W tym okresie należy pić jak najwięcej wody mineralnej.

Niektóre osoby mogą odczuwać wrażliwość po zabiegu wybielania. Jest to zupełnie normalne zjawisko, które ustępuje w przeciągu 24 godzin od zabiegu. W większości przypadków ustępuje jednak w przeciągu kilku godzin po zabiegu.

Czy każdy może je wybielić?

Nie każdy może się poddać zabiegowi wybielania zębów

 • Wiek poniżej 16. roku życia.

 • Ostre przebarwienia tetracyklinowe czwartego stopnia, które wymagają założenia licówek lub koron.

 • Ciąża i okres karmienia piersią.

 • Nasilona wrażliwość termiczna zębów.

CO JEŚĆ?

Wiele produktów nie zawiera w sobie barwników, więc jest całkowicie bezpiecznych przy białej diecie. Spożywaj bez przeszkód takie produkty, jak:

 • nabiał, czyli sery twarogowe, mleko, ser kozi i mozzarella, jogurty i maślanki naturalne oraz masło

 • napoje – woda i mleko, a po kilku dniach np. kawa z mlekiem przez słomkę

 • mięso drobiowe, ryby i owoce morza – indyk, kurczak, krewetki, ryby (uwaga na przyprawy)

 • ryż, kasza jaglana i jęczmienna oraz produkty zbożowe, np. białe pieczywo, otręby owsiane, biały makaron

 • banany

 • warzywa białe i z małą ilością barwników, np. ziemniaki, czosnek, cebula, biała kapusta, biała rzodkiew, biała fasola, kalarepa oraz warzywa bez skórki, np. cukinia, bakłażan, ogórek.

Jak długo utrzyma się efekt wybielania?

Od kilku miesięcy do kilku lat – Efekt wybielonych zębów jest w dużej mierze uzależniony od indywidualnej diety, czynników fizjologicznych oraz stosowanych sposobów higieny jamy ustnej.

Wybielanie zębów lampą – co trzeba wiedzieć

 • W pierwszej kolejności należy wykonać profesjonalną higienizację, na którą składa się usunięcie kamienia nazębnego i oczyszczenie z osadów oraz przekazanie informacji na temat prawidłowej higieny po zabiegu, 

 • Przed przystąpieniem do rozjaśniania szkliwa w gabinecie stomatologicznym należy koniecznie wyleczyć wszystkie ubytki i upewnić się, że plomby są szczelne. W trakcie zabiegu rozjaśnieniu nie ulegną zęby martwe, a także plomby, korony i wypełnienia.

Zalecenia po wybielaniu metodą BEYOND

 • Aby efekt wybielania utrzymywał się jak najdłużej należy przestrzegać tzw. białej diety przez okres ok. 14 dni. 

 • Biała dieta polega na spożywaniu niebarwiących pokarmów i napojów. Należy unikać picia kawy (uwaga-kawa z mlekiem nadal posiada te same barwniki) herbaty (również białej i zielonej), czerwonego wina, ciemnych soków (porzeczkowy, żurawinowy, malinowy itp.) coli i innych ciemnych napojów. Unikać trzeba ciemnych sosów, zup oraz warzyw i owoców takich jak buraczki czy jagody.

 • Nie wolno również palić w czasie białej diety tradycyjnego papierosa (ani E-papierosa) gdyż dym tytoniowy może w znacznym stopniu przebarwić wybielone zęby, a co ważniejsze wolne rodniki uwalniane z preparatów wybielających podwyższają ryzyko rakotwórczego działania dymu tytoniowego.

 • Ze względu na możliwość pojawienia się przejściowej nadwrażliwości należy ograniczyć spożywanie kwaśnych, gorących oraz bardzo zimnych napojów.

 • W ciągu pierwszych dwóch tygodni po wybielaniu zaleca się również stosowanie łagodnej pasty wybielającej ( Beyond Pearl White ) aby dokładnie usuwać powierzchowne przebarwienia i osady tak aby nie dopuścic do wniknięcia w głąb zęba.

Ile to kosztuje?

PAKIET

MINI

MAXI

Przegląd stomatologiczny, konsultacja przed wybieleniem TAK TAK
Wybielanie systemem Beyond (cena za oba łuki) TAK TAK
Pozabiegowa remineralizacja zębów TAK TAK
Pasta Beyond PearlWhite Advanced 120g TAK
Powtórny zabieg (przebarwienia po lekach) TAK*
  700 zł 800 zł
   
CENY DLA PAR 1300 zł 1400 zł


* Możliwe jest dobielenie zębów. Pakiet jest wykorzystywany tylko u niektórych pacjentów, dopłata wynosi 100 zł – szczegóły podczas kwalifikacji do zabiegu (najwcześniej po 14 dniach od wybielania).

Leczenie
implantologiczne

Stomatologia
Estetyczna

Chirurgia
Stomatologiczna

Higiena
i profilaktyka

Protetyka
Stomatologiczna

Szybki kontakt

+48 534 622 200

Godziny Pracy

Pon:
Wt:
Śr:
Czw:
Pt:
Sob:
Niedz:
8.00-18.00
11.00-18.00
10.00-16.00
8.00-16.00
8.00-14.00
Nieczynne
Nieczynne

Lokalizacja

ul. Krańcowa 19
39-300 Mielec